עדויות

לפעמים כשכבר אין סיכוי וכל הדרכים המקובלות, הידועות, שרבים עברו בהן לא עובדת, אולי זה סימן שצריך לקחת דרך אחרת. דרך שלא ידעתי שקיימת. הדרך של זואי.

קשה לי לתאר בכתב את התהליך שזואי מובילה אותי. הדרך  לא מוכרת, מחייבת אותי להתבונן על הנוף אחרת, ההליכה קשה ולעיתים מכאיבה, אך מביאה אותי למקומות שלא תיארתי לעצמי שקיימים. בעזרת זואי אני פוגשת את עצמי ולומדת לקבל את עצמי כפי שאני. מעולם לא סמכתי על אף אדם – ההרגשה שיש על מי לסמוך נדירה לי – וחשובה כל כך.

זואי היא מורת דרך שמכירה מצויין את השבילים הלא דרוכים. תודה לך.

לזואי הגעתי בהמלצת חברה קרובה בצומת דרכים משמעותית בחיים שלי.

מיד כשנכנסתי והתחלנו את השיחה הראשונה שלנו, הרגשתי שהגעתי למקום הנכון.

הגעתי למטפלת שתצליח לראות אותי ודרכי, ולעזור לי למצוא את המקומות שבהם אני נופלת, מועדת וחשה נסיגה.. יחד עם טיפול בשיחה, חקירה משותפת של ה"רעש" שיש בתוכי, וגם טיפולי מגע על מיטת הטיפולים, עברתי מסע שעזר לי להתחבר לעוצמה שלי, לקבל את אחת ההחלטות הלא פשוטות בחיי, ולעבור את התקופה עם התמרה של הפחד לכוח מניע, שיעזור לי לקחת את עצמי למקומות שיותר נכונים לי!

ממליצה מאד לעבור תהליך פנימי עמוק והוליסטי עם זואי, שהיא בעיני הרבה יותר ממטפלת… היא אישה שרואה אותך כמו שאת/ה וקשובה מאד לצרכים שלנו כבני אדם.

ליאורה גל מידן

חבריי היקרים שמכירים אותי שנים רבות, יודעים שאני אדם זהיר, שבודק כל דבר לעומק, ולא מתרשם מתוצאות טובות לטווח הקצר, אלא בוחן דברים לאורך זמן.

לפני כארבע שנים בעקבות כאבי גב חזקים עם הקרנה לרגל, וכאבי כתפיים, ניסיתי הרבה סוגי טיפול שלא עזרו לי. יום אחד במהלך אימון בו היו לי כאבים, המליץ לי המאמן על המטפלת שלו. כיוון שלא היה לי משהו אחר החלטתי לנסות את מזלי גם איתה.

התחלתי אצלה בטיפולים שהכאיבו לי מאד, כי לא הורגלתי בטיפולים עמוקים כל כך. ההסבר שקיבלתי ממנה נשמע לי מאד לוגי, שמקור הכאב הינו התאבנות שרירים, ושינויי מנח של הגוף, כתוצאה מאורח החיים שניהלתי.

אחרי מספר חודשים השתפר מצבי לאין ערוך, חזרתי לפעילות רגילה, ומאז אנחנו עובדים על פתיחת כל החסימות שצברתי בשישים ושש שנים. אני עדיין לא פרפקט, אך איני מוגבל בדבר, הרבה בזכות עבודתה הפיזית וגם הרגשית, לגרום לי להיות מודע לפעולות שאני בעצמי עושה, שפוגעות בגוף.

בקיצור נפש בריאה בגוף בריא.

זאב בן צבי

ד"ר מדי נבון

איריס

גיא

אל זואי הגעתי בהמלצת המורה שלי לטאי צ'י. כבר התקשיתי ללכת. אני מטופל אצלה לאורך שנים.
יום אחד, בזמן פינוי המים משיטפון שהיה לי בבית, עפתי במדרגות ונפגעתי חזק בגב, בעצם הזנב וביד.
כיוון שכאב לי מאד הפסקתי לשבועיים את הטיפול, עד שנוכחתי שמצבי מחמיר.

חזרתי לטיפולים ותוך שבועיים חזרתי לנורמה ולכאב רגיל שלא משתק.
זה נכון שהטיפולים כואבים משהו, והרבה יותר נעים לקבל מגע רך ומלטף, אבל מה לעשות 
כאב מקורו בבעיה, שליטופים לא יכולים לפתור.

אני ממליץ לכל מי שמאמין ויודע שיש רק גוף אחד והוא המנוע שסוחב אותנו, לוותר על הנוחות ולקבל טיפול אמיתי על כל מה שהוא כולל.

במהלך הלימודים עברתי פריצת דיסק צווארית שהשביתה אותי מעבודתי עקב אובדן תחושה וכאבים ביד ימין, אחרי חודשיים של טיפולים מטיפולים שונים יצאתי מהמצב אבל עדיין הסיכון שהוא יחזור נשאר, חיפשתי טיפול תומך ומאזן לגוף (אני עוסק בספורט) וזואי הזמינה אותי לטיפול. חשבתי לעצמי מה יש לי להפסיד והגעתי.

הטיפול לקח שעה כיף הוא ממש לא היה אבל לאחר מכן הגוף חש בחיוניות שלא הייתה בו מזמן התנועה גמישה ונוקשות השרירים התפוגגה וזהו, מאז אני שבוי בידיה תרתי משמע אנחנו מקיימים כל טיפול יחסי אהבה שנאה כי בהחלט זה לא ספא והכאב הוא בן לוויה מוכר (שהולך ונעלם ככל שהגוף משתחרר), אבל אחרי הטיפול הגוף מתחיל לשיר שירת הלל.

ממליץ בחום לכל מי שזקוק לאיזון גוף ונפש. גשו לזואי ומערכת השרירים והשלד שלכם תברך אתכם.

ד"ר זמיר קמחי

בסין הטיפול במגע הוא אחד הטיפולים הנעשים דרך-קבע בכדי למנוע מהאדם לחלות ולכן רבים מגיעים לטווינה הסינית ולטיפולים דומים באופן קבוע שבשיגרה (לפחות במזרח) טרם המחלה.

כמורה הנוגע בתחום הגוף-נפש, המתעסק שנים רבות בתנועה ובתרומתה לבריאות וצמיחה בתחום הנפשי, מצאתי אצל זואי דרך משלימה העובדת דווקא כשאנו במצב פסיבי מבחינה פיזית. גיליתי דרך ייחודית של טיפול במגע שהקסימה אותי והרשימה אותי בעוצמתה ובהשפעתה על החלמת הגוף-נפש.

בהתנסויותיי עימה נוכחתי לדעת שזואי מסוגלת לאתר במדוייק את המקום ש"דורש" תשומת לב ולגעת בו עמוק ויסודי אך עם הקשבה ורגישות. מגעה חף מניתוחים חשיבתיים רציונליים שמפריעים לנו לעיתים קרובות לאתר את הקושי, להכיר בו ולהסירו.

זואי איפשרה לי להכיר דרך בה יכולתי פשוט לנוח ולהקשיב לעצמי ללא כל מאמץ בעוצמה גבוהה, וללא התערבות מיותרת שלי. פשוט לנשום ולהתעצם מתוך אותה הקשבה וקבלה של הטיפול.
אני ממליץ בחום עליה כמטפלת ובאותה הזדמנות מאחל לכולם בריאות שלמה בחייכם.

גראנד מאסטר ירון בנימי

זאב

ורד

דוד

ב18 החודשים האחרונים לא הצלחתי לרוץ.
כאב שנבע ככל הנראה מהעצב הסכיאטי השפיע קשות על צידו הימני של האגן ושל ירך ימין.
כבר כמעט וויתרתי על הרעיון שאשוב לריצה ספורטיבית.
עד שנתקלתי בזואי מכפר סבא והחלטתי לתת לעצמי הזדמנות.
לאחר סדרת טיפולים, חזרתי לרוץ.
ההרגשה נפלאה ונטולת כאב.

הטיפול אינו מהנעימים והשיפור אינו מורגש בין לילה. אבל ההתמדה שלה והיכולת שלה לשדר שהיא יודעת מה היא עושה, מחזקים אותך כמטופל.
אז תודה רבה לזואי.

ממליץ בחום.

דני גלילי

לפני כ8 חודשים הגעתי לזואי כשאני ממש שבר כלי- גופנית ונפשית. במהלך התקופה הזו ועד היום, אני עוברת תהליך שמשנה ומחזק אותי כמו שלא חשבתי שאפשר. בפסיכותרפיה הגופנית מכירים בכך שאין הפרדה בין הגוף והנפש, זה לא משהו שהוא חדש לי, אך הדרך בה זואי מטפלת שונה מכל מי שהכרתי עד כה.

מדובר בעצם על שיטת גוף עוקף שכל, שזה פועל ממש כמו קסם. ע"י טיפול בגוף, בחלק הפיזי, יש השפעה על המוח, החלק הנפשי ולהיפך.

מה זה אומר? למשל אצלי – הייתי בוכה די הרבה. בכל פעם שהבכי היה מתחיל, התעסקתי מיד בשכנועים עצמיים. "אל תעשי את זה לעצמך, את לא יכולה להתחיל לבכות פה עכשיו מול כולם, תחזיקי את עצמך" הרי זה מה שלימדו אותי כל החיים – "תנסי לא לבות, אל תקחי ללב, אל תקחי את זה אישית, אל תהיי כזו רגישה". אבל זה לא עובד ככה! לא רק אצלי, ולא רק בבכי.

אם יש למשל מישהו שנוטה להתעצבן מאד מהר, לא יעזור לו אם ינסה להכריח את עצמו לא להתעצבן הפעם. שכנועים עצמיים זה פשוט לא עובד כשמדובר בפעולה שחוזרת על עצמה שוב ושוב בעל כורחנו. אז לא משנה מה אמרתי לעצמי בראש, הבכי בסופו של דבר תמיד התפרץ כמתוכנן. ושוב התאכזבתי מעצמי, שלא הצלחתי להחזיק את הרגשות בפנים ולהתאפק. ושוב הסביבה מגיבה ב"אוי את כל כך רגישה", ושוב מקטלגים אותי בתור החלשה והבכיינית. כך המעגל הזה חזר על עצמו כל חיי והחמיר בכל פעם בגלל האכזבה וההלקאות העצמיות של אי היכולת לשלוט בעצמי.

מה שזואי עשתה, זה להתמקד דווקא במה שקורה לי בגוף כשהבכי מתחיל, ולא מה שגרם לי לבכות. אז בד"כ כשזה מתחיל אני מתאבנת, השרירים מתקשים, הגוף מתחמם, הנשימות נעשות קצרות (לפעמים אפילו נעצרות) והעיניים לחות. בעצם הבנו ביחד שהבכי כמעט תמיד מתחיל מאתו מקום, לא משנה מה הוביל אליו. מהרגע שהפנינו את תשומת הלב מהמוח לגוף זה שינה הכל!
מה שקרה זה שברגע שהבכי התחיל, במקום להתמקד בשכנועים עצמיים, התמקדתי בלעשות משהו שונה עם הגוף. הרי לעבוד לעצמי על הראש זה קשה עד בלתי אפשרי, אבל להחליט שבאותו רגע, במקום להתאבן אני קמה, קופצת במקום, מותחת את הידיים, לוקחת נשימות עמוקות או מתקשרת למישהו קרוב, את זה אני כן יכולה לעשות. ברגע שעשיתי משהו שונה, הפלא ופלא גם התוצאה הייתה שונה.

כמובן שלא מדובר בשינוי שקורה בן לילה, זה משהו שעובדים עליו והוא נבנה עם הזמן. היום אני כמעט כבר לא מגיעה לסיטואציה שהייתה לי כ"כ מוכרת, של ההתאבנות, התקשות השרירים והבכי. בביגיון מאחורי זה אומר בעצם שהגוף שלנו זוכר. יש לנו פעולות אוטומטיות שהמח שלנו מאמץ לעצמי בשביל לחסוך מחשבה והתלבטות בכל פעולה יומיומית שאנחנו עושים. כך גם הגוף מייצר לעצמו תגובות אוטומטיות.

הגוף זוכר למשל שבעבר הוא התמודד עם איזה קושי בצורה מסויימת, והוא ימשיך להתמודד באותה צורה במשך כל השנים, כך שבגיל בוגר גם אם המח שכבר צבר ידע וניסיון ירצה להגיב בצורה אחרת, הגוף יגיב בצורה האוטומטית שהוא מכיר. השיטה לשבור את המעגל הזה היא ע"יי התייחסות לגוף ולנפש כאחד, שינוי בפעולה האוטומטית של אחד מהם, תלוי בסיטואציה.

את זה ועוד הרבה דברים אחרים שמחזקים את הנפש והגוף למדתי לעשות אצל זואי. הטיפול הוא גופני וגם נפשי, זואי מאד קשובה לשני אלה ומצליחה לגעת גם פיזית וגם נפשית במקומות שלא ידעתי שקיימים בכלל. הטיפול הפיזי הוא כואב, כי בעצם בכל פעם היא מפרקת ומרכיבה אותי מחדש. מה שמדהים זה שההתמודדות שלי עם הכאב הפיזי בטיפול בעזרת נשימות עמוקות ואיטיות והתנתקות מהכאב, עוזרת לי בהתמודדות עם מצבים שונים בחיים.

מאז שאני מגיעה אליה לטיפולים הפכתי לבן אדם אחר לגמרי. כמובן שהשינוי ניכר באופן ברור גם לקרובים אלי, אני מרגישה חזקה ויציבה יותר, יש לי יותר כלים להתמודד עם מצבים שונים, הרבה פחות בלגן בראש, פחות לחץ וחרדה נפשית. אני הולכת ועומדת בצורה טובה יותר, מה שתורם לי לתחושבת הביטחון והיציבות. אני יודעת לנשום הרבה יותר טוב, לקחת נשימות עמוקות לבטן, להוציא לאט ולהרגיע את הגוף גם כשהמח לא ממש רגוע.

יש גם בונוס.. בזכות השליטה בנשימות גם השירה שלי השתפרה פלאים 🙂

d4ad254e-0658-47cb-b683-f8279464628f

טיפול פסיכותרפיה גופנית אשר משלב בין זכרון הגוף לזכרון המוח וליצירת תנועה חדשה..

זואיקטן